Zalety kuchni i łazienki na wymiar

Urządzanie własnego mieszkania czy domu jest ważne pod wieloma względami. Przede wszystkim pod względem praktycznym, ale nie tylko. Często bywa bowiem tak, że podczas aranżacji skupiamy się także nad estetyką salonu, sypialni czy kuchni i łazienki. Chcemy czuć się w naszym domowym zaciszu miło i bezpiecznie. Okazuje się zatem, że idealnym rozwiązaniem jest połączenie funkcjonalizmu z aspektami estetycznymi. Jak to jednak zrobić wtedy, gdy pomieszczenie jest niewielkie i nie pozostawia wielkiego pola do popisu? Okazuje się, że najwięcej trudności wiąże się z urządzaniem takich wnętrz jak kuchnia czy łazienka. Wszystko dlatego, że z reguły są to pomieszczenie o małym metrażu i niepraktycznym kształcie. Innowacyjnym rozwiązaniem powyższych problemów stały się w ostatnim czasie tak zwane meble na wymiar. Znajdują zastosowanie zarówno w przestrzeniach kuchennych, jak i w przestrzeniach łazienkowych. Warto wiedzieć, kiedy kupno mebli na wymiar opłaca się najbardziej.

Meble na wymiar

Jeszcze do niedawna w sklepach oferowano wyłącznie tradycyjne meble, które niekoniecznie wpasowywały się w każde wnętrze. Osoby mieszkające w mieszkaniach czy kawalerkach nierzadko miały problem z odpowiednią aranżacją. Zazwyczaj w takich przypadkach trzeba było bowiem rezygnować albo z funkcjonalności, albo z estetyczności danego pomieszczenia. Możliwość zamówienia mebli na wymiar to idealne rozwiązanie przede wszystkim wtedy, gdy metraż pokoju rzeczywiście nie pozostawia wielkiego pola do działania. Co istotne – tego rodzaju obiekty sprawdzają się nie tylko we wspomnianych wcześniej kuchniach czy łazienkach. Coraz częściej producenci mebli tworzą również meblościanki, komody czy szafki ukierunkowane na inne wnętrza, takie jak chociażby sypialnie czy salony. Warto jednak skupić się przede wszystkim na dwóch pierwszych pomieszczeniach. To właśnie kuchnia i łazienka nierzadko wymagają tego innowacyjnego rozwiązania w postaci dokładnie dopasowanych mebli na wymiar.

Gdy łazienka jest za mała

W łazience zazwyczaj znajdziemy standardowe sprzęty, takie jak kabina prysznicowa, wanna, umywalka czy ubikacja. Jeśli pomieszczenie jest większe, w takim miejscu często wstawiamy również pralkę. Jak jednak zadbać o to, by w toalecie znalazła się również przestrzeń, w której postawimy szafkę na ręczniki czy kosmetyki? Okazuje się, że idealnym rozwiązaniem są właśnie meble na wymiar. Kiedy zaplanujemy już rozmieszczenie wszystkich niezbędnych elementów, pozostałą – nawet najmniejszą przestrzeń – możemy przeznaczyć na zamontowanie szafki bądź półki (oczywiście w zależności od tego, jaką ilością miejsca dysponujemy). Warto podkreślić, że łazienka, w której znajdują się meble, wydaje się bardziej elegancka i estetyczna. Mebel w takim miejscu jest bowiem nie tylko praktyczny. Pełni również ważną funkcję jako dodatek. W łazience najlepiej sprawdzają się meble w kolorach bieli bądź brązów. Wszystko zależy oczywiście od takich elementów jak kolor ścian czy pozostałych sprzętów łazienkowych.

Gdy kuchnia jest za mała

Kuchnia to ważne pomieszczenie w naszym domu. Niestety bardzo często jest mała, a to z kolei sprawia, że niezbyt chętnie w niej przebywamy. Jak zatem zadbać o to, by nawet w niewielkiej kuchni miło spędzało się czas, na przykład podczas gotowania lub spożywania rodzinnego posiłku? Doskonałym rozwiązaniem są ponownie meble na wymiar, które maksymalnie usprawniają funkcjonalną kuchnię i jednocześnie pozwalają zaoszczędzić wiele przestrzeni. Wolne miejsce może zająć praktyczny i okazały stół, przy którym będziemy mogli przygotowywać posiłki, a następnie zasiadać przy nim do kolacji, śniadania czy obiadu z naszą rodziną. Warto pamiętać o tym, że nadmiar szafek nie sprzyja naszej kuchni. Warto już wcześniej dobrze przemyśleć zakup i zastanowić się, ile mebli rzeczywiście się przyda. Składowanie starych naczyń i niepotrzebnych misek z pewnością nie ma większego sensu, dlatego lepiej obiektywnie spojrzeć na nasze potrzeby. Dopiero wtedy powinniśmy decydować się na złożenie zamówienia. Gdzie jednak szukać idealnych i sprawdzonych mebli na wymiar?

Gdzie kupić meble na wymiar

Łazienki czy kuchnie na wymiar to coraz bardziej popularna forma urządzania przestrzeni. Dlatego też tego typu meble znajdziemy w prawie każdym salonie. Niemniej jednak warto podkreślić, że coraz częściej pojawiają się profesjonalne firmy, które proponują swoim klientom wyłącznie meble projektowane na wymiar (bez możliwości zakupienia tradycyjnych, gotowych elementów). Dla wielu osób takie działalności są bardziej kompetentne (chociażby ze względu na swoją specjalizację). Wszelkiego rodzaju informacji należy szukać w sieci internetowej, na stronach zakładów produkujących meble. Warto podkreślić, że na realizację zamówienia musimy poczekać. Wydaje się jednak, że dla wymienionych wyżej efektów warto uzbroić się w cierpliwość.

Przestrogi dla kupujących

Jeśli zamawiamy  meble na wymiar, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych elementach. Przede wszystkim nie możemy nastawiać się na to, że zamówienie zostanie zrealizowane już w kilka dni po jego złożeniu. Podstawą realizacji zlecenia jest oczywiście zdobycie niezbędnych wymiarów mebli. W tym celu warto skorzystać z usług pracownika określonej firmy. Niestety nieznajomość standardów prowadzi do tego, że sami nieumiejętnie mierzymy przestrzeń naszej kuchni czy łazienki. W efekcie zamówione meble nie spełniają naszych oczekiwań. Na szczęście z reguły firmy same oferują w cenie przeprowadzenie potrzebnych pomiarów. Jeśli pracownik nie wspomni o takiej usłudze, warto o nią – w trosce o skuteczną realizację zamówienia – po prostu zapytać.

Meble na wymiar to idealne rozwiązanie dla małych i niepojemnych wnętrz. Ale nie tylko. Coraz częściej tego rodzaju meble trafiają również to pomieszczeń o dużym metrażu. Wszystko dlatego, że często prezentują się lepiej niż tradycyjne odpowiedniki. Zaoszczędzoną przestrzeń można zagospodarować nieco inaczej. Warto oczywiście pamiętać o tym, by dokładnie wykonać wszelkiego rodzaju pomiary. Często zrobi do za nas producent, dlatego – dla spokoju ducha – lepiej zdecydować się na taką opcję.