Kłopot każdej nastolatki ? jak urządzić pokój?

naklejki ścienneZapewne każdy rodzic wie, jakie problemy potrafią sprawiać osoby nastoletnie ? skomplikowane, często niezdecydowane. Dziewczyny potrafią cały poranek marudzić na temat braku ubrań w swoich szafach, a chłopcy z kolei ? chcąc uzyskać nową grę czy sportowy sprzęt ? narzekają i buntują się rodzicom, ponieważ nie otrzymali upragnionej rzeczy. Jeśli masz nastoletnią córkę, która ma problem z urządzeniem swojego własnego pokoju, ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Podpowiemy ci oraz twojemu dziecku, jak urządzić wspaniały pokój. Przekażemy rady dotyczące ogólnego wystroju sypialni oraz przedstawimy drobne wskazówki, które sprawią, że nowa sypialnia będzie wyglądała schludnie i modnie. Nie od dziś wiadomo, że młode osoby mają problem z utrzymywaniem porządku. Dlatego też, w tym tekście znajdziecie oprócz ogólnych porad na temat wystroju również rady, które pomogą szybko i solidnie pozbyć się nawet najbardziej uciążliwego bałaganu.

 ?Ściany mają uszy? ? o kolorach tapet i podłożach

Zacznijmy od jednej z najtrudniejszych kwestii ? czyli namysłu nad doborem kolorów. O ile meble można zmieniać dość często, tak ściany i podłogi w pokojach pozostają raczej na dłuższy czas, ponieważ ich zmiany wiążą się z generalnym remontem, bałaganem i rozgardiaszem, których nikt nie chce. Nastolatek jeszcze przed remontem pokoju snuje wyobrażenia na temat efektu końcowego ? niekoniecznie zgodne z prawdą i rzeczywistością. W normalnym życiu okazuje się, że często zwyczajnie nie stać nas na wygórowane pomysły naszych pociech. Jednakże staraj się zawsze negocjować i załagodzić ewentualne spory. Wspaniałym rozwiązaniem mogą być na przykład fototapety na ścianę Oto Styl. Być może twoje dziecko lub ty nie słyszeliście jeszcze o tym innowacyjnym i interesującym rozwiązaniu? Czym są fototapety na ścianę Oto Styl? Każdy lubi wspominać dawne czasy ? wspólne wyjścia z przyjaciółmi, rodzinne wakacje, czy chociażby lata, w których buntownik był jeszcze słodkim dzieckiem w mundurku szkoły podstawowej. Fototapety na ścianę Oto Styl są czymś w rodzaju dużego albumu ze zdjęciami ? wystarczy jedynie zebrać odpowiednią ilość takowych, oddać je firmie zajmującej się produkcją fototapet, a następnie po otrzymaniu produktu przykleić je na odpowiednią ścianę. W ten sposób żegnamy się z jednym problemem i jednocześnie witamy coś, czego wcześniej nie zastaliśmy w domu, a czym będą zachwycać się twoje pociechy oraz ich znajomi. Należy pamiętać, by z fotografiami nie przesadzić ? co za dużo, to nie zdrowo. Dobrze by było ponaklejać je w odpowiednich odległościach, stylistyce ? tak by odróżniały się i nie zlewały ze sobą. Z kolei innym pomysłem na nadanie ścianom oryginalności jest?eksperymentowanie z jednym kolorem. Nie wszystkie ściany muszę mieć przecież taki sam odcień! Jeżeli ściana z drzwiami wejściowymi jest ciemna to ta przy oknach może zostać pomalowana na jasno. Całość dopełnić może tapeta na jednej ze ścian lub wspomniane fototapety na ścianę Oto Styl ? koniecznie powinny być w tych samych tonacjach!

Pozostaje jeszcze kwestia podłóg ? tutaj, niestety, nie można wykazać się zbytnią kreatywnością, jeżeli ma to być zwyczajna wykładzina czy panele. Tę monotonię można jednak urozmaicić dywanami. W sklepach z pewnością otrzymasz różnorodny wybór ? od jaskrawych i kolorowych, wprowadzających radosną atmosferę, aż do puszystych i śnieżnobiałych, w które można się wtulić. Jest tylko jeden mały minus ? takie dywany trzeba często prać, by nie przemieniły się w zakurzone i brudne kłębowiska kurzu!

Jakie meble wybrać do pokoju nastolatki?

naklejki dekoracyjneJak wcześnie wspomnieliśmy, wiele nastolatek ma problem z utrzymaniem porządku. Często musimy niejednokrotnie sprzątać za nasze pociechy. A tak przecież być nie powinno. Z pewnością pamiętamy nasze dzieciństwo, kiedy sami musieliśmy doprowadzać do ładu naszą sypialnię. Nauczmy tego nasze dzieci. Z pewnością pomoże nam odpowiedni wybór mebli. Najlepszym sposobem na utrzymanie czystości jest zamontowanie ściany komandor, najlepiej na całej jednej ścianie pokoju. W środku powinny znaleźć się nie tyle półki co miejsce na powieszenie ubrań. W ten sposób nie będziecie jako rodzice wiecznie nagabywani o wyprasowanie ciuchów do szkoły o szóstej rano. Wszystkie ubrania będą bowiem schludnie powieszone w szafie. Oprócz tego warto zainwestować również w tanie, papierowe lub metalowe pudełka, w które twoje dziecko będzie chowało drobiazgi czy bieliznę. W ten sposób zapobiegniesz temu, by leżały one porozrzucane na środku podłogi. Pamiętaj również o sprawieniu twojej pociesze nowego biurka i krzesła. Te, muszą być przystosowane odpowiednio do wzrostu indywidualnego dziecka.

Jak zmusić dziecko do sprzątania?

Twoje nastoletnie dziecko będzie w zasadzie trudno zmusić do czegokolwiek. Jeżeli nie chce się podporządkować to znak, że błąd jako rodzice popełniliście wiele lat wcześniej. Najbardziej karygodnym błędem z waszej strony będzie jednak dalsze sprzątanie sypialni nastolatka. Jeśli tego zaniechacie w końcu stan pokoju twojego dziecka będzie w takim stanie, że ono samo będzie zmuszone posprzątać ten ogromny bałagan. Na nic zdadzą się więc kary i błagania ? zostaw to pomieszczenie samemu sobie i obserwuj rezultaty. Twoje dziecko w końcu się przełamie i skruszone zacznie nie tylko regularnie sprzątać swój pokój, ale również dbać o porządek. Jeśli masz mniejsze dzieci pamiętaj, by uczyć ich dbania o swój pokój od najmłodszych lat. Możesz na przykład zaangażować pociechę we wspólne sprzątanie. Pokaż, że nie jest to wyłącznie obowiązek, a może być również zabawą.

Sam widzisz, że jeśli podejmiecie wyzwanie razem, stworzycie ze swoją nastoletnią córką wymarzony pokój. Pamiętajcie, jak wspaniałe są wspomniane przez nas nieco wyżej fototapety na ścianę Oto Styl. Dzięki nim każdy pokój zyska indywidualny charakter. Możesz także pomyśleć nad założeniem takiego elementu w swojej sypialni. Niekoniecznie muszą to być bowiem twoje zdjęcia. Mogą to być również dowolnie wybrane krajobrazy, które w swojej szerokiej ofercie mają fototapety na ścianę Oto Styl.